Ventolin – cena, ulotka, dawkowanie, recepta online

 

Ventolin to inhalator do stosowania w momencie ataku astmy lub tuż  przed atakiem . Łagodzi oznaki ataku astmy  , rozluźnia mięśnie gładkie płuc oraz otwiera drogi oddechowe przez co umożliwia łatwiejszy przepływ powietrza.

 


 

Ventolin cena

Sprawdź cenę w renomowanej aptece internetowej wraz z receptą wystawianą online.

– Recepta jest wystawiana automatycznie po wypełnieniu prostego formularza medycznego. Nie zajmuje to więcej niż 2 minuty. Po wypełnieniu owego formularza, możemy przejść do płatności, a automatycznie lek zostanie wydany wraz z receptą.
(Usługa jest w pełni darmowa, a recepty są podpisywane przez zarejestrowanych lekarzy)

– Pełna dyskrecja i bezpieczeństwo
(Wszystkie przekazywane dane są w pełni poufne. Zamówienia wysyłane są w dyskretnych, nie zdradzających zawartości opakowaniach.)

 

Tylko u nas masz pewność że leki pochodzą z licencjonowanej apteki
– Brak ukrytych kosztów (Darmowa konsultacja i dostawa)
– Dostawa w 24h (Dyskretna przesyłka)
– Recepta online (wystawiana przez lekarza)

 

Ventolin – recepta online

Leku tego nie można kupić bez posiadania recepty, nie daj się oszukać i nie kupuj leków z nieznanych źródeł. Dzięki nam jesteś w stanie zaopatrzyć się w pełni oryginalny lek pochodzący z licencjonowanej apteki, bez wychodzenia z domu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem leku, wystarczy kliknąć w link u góry by sprawdzić cenę i przejść do krótkiego formularza medycznego, po wypełnieniu którego zostanie automatycznie wystawiona recepta, wydawana wraz z lekiem.

 


 

Czym jest inhalator Ventoli

W skład inhalatora Ventolin zawarty jest aktywny składnik salbutamol.  Atak astmy może okazać się z doznaniem stresu i wstrząsającego przeżycia  w przypadku gdy nie jest się na niego przygotowanym .  Objawy ataku takie jak  duszność , świszczący oddech i ucisk klatki piersiowej ustąpią niemalże w momencie zażycia leku , dlatego warto zdecydować się na wybór zakupu  Ventolin Aerozol (Evohaler) lub Ventolin Dysk (Accuhaler) . Lek ten można przyjmować wraz z innymi środkami na astmę ,aby załagodzić stany zapalne w płucach oraz ograniczyć wydzielanie się śluzu , który może zaostrzyć każdy atak astmy . Aerozol inhalacyjny Ventolin  to także lek łagodzący , który można zażywać  przed i w trakcie ataku . Inhalator występuje w dwóch dawkach : 100mcg (Aerozol)  oraz 200mcg(Dysk). Składnik Ventolinu: Salbutamol

 

Ventolin dawkowanie

Sposób korzystania z inhalatorów zależny jest głównie od tego jak ciężka jest choroba , początków ataku astmy i rodzaju wybranego inhalatora . Przy łagodzącym leczeniu objawów ataku przeważnie zaleca się dawkę dwóch wziewów Evohalera ( Aerozol) przed atakiem lub w trakcie . Natomiast w przypadku korzystania z Accuhalera (Dysk) wystarcza jedna dawka , czyli jeden wziew .  Może się to różnić , jeżeli stosowany jest równolegle inhalator zapobiegawczy .
Jeżeli stosowany jest więcej niż jeden lek na astmę , zalecamy konsultację z lekarzem przed zakupem leku Ventolin .

 

 

Jak działa Ventolin

Podczas ataku astmy dochodzi do nagłego skurczu  (zwężania) się rurek oskrzelików przez , które przepływa powietrze . Jest to odpowiedź na drażniące czynniki zewnętrzne takie jak  pyłki lub dym . Ventolin   przyczynia się do pobudzania   receptorów  beta w organizmie , które odpowiadają  za  rozluźnianie mięśni , szczególnie tych  występujących w płucach , dzięki temu możliwy jest swobodny przepływ powietrza.   Składnik Salbutamol  łagodzi także stany zapalne poszczególnych komórek , które występują w wyniku ataków astmy .   Evohaler (Aerozol)  to skuteczny i szybki ratunek przy ataku astmy , działa zaledwie w pięć minut od zażycia leku .  Accuhaler ( Dysk) ma bardzo podobne działanie jak Evohaler , lecz nie tak szybkie , mimo tego , że zawiera silniejszą dawkę składnika aktywnego .  Ventolin Dysk nie powinno stosować się przez osoby  wykazujące nietolerancję laktozy.

 

Środki ostrożności podczas stosowania leku Ventolin

Większość chorujących na astmę może swobodnie korzystać z leku podczas ataku astmy , aby pomóc w rozszerzaniu dróg oddechowych , lub potencjalnie przed uniknięciem ataku . Zaleca się , aby nie korzystać jednocześnie z inhalatora w aerozolu jak i w formie dysku (Evohaler i Accuhaler) , jeżeli jest się uczulonym , na któryś z składników inhalatorów , takich jak salbutamol lub laktoza , powinno się wybrać alternatywną formę leczenia. Osoby cierpiące na cukrzycę , nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca , kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią powinny poinformować o swoim stanie lekarza. Są to stany , które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo przyjmowania leku.

 

Skutki uboczne stosowania leku Ventolin

Prawdopodobieństwo skutków ubocznych podczas zażywania leku Ventolin jest niskie. Jednakże tak jak w przypadku wszystkich leków , zawsze istnieje ryzyko ich pojawienia się . Mogą one być lekkie w odczuciu , jeżeli w ogóle wystąpią . Najczęściej niepożądanymi działaniami , które mogą się pojawić są : podrażnienie gardła , kaszel lub ból mięśni. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych podczas stosowania leku należy zaprzestać używania leku oraz zasięgnąć natychmiastowej porady lekarza .